Dantų plombavimas Vilniuje

Kas yra dantų plombavimas?

Dantų plombavimas – tai gydymas, skirtas atstatyti dėl dantų ėduonies ar traumos prarastos danties struktūros morfologiją, vientisumą bei funkciją.

Dantų Plombavimo Kaina

Nuskausminimas10
Danties plombavimas šviesoje kietėjančia kompozito („helio“) plomba70 – 120
Laikina plomba30
Stiklojonomerinio cemento plomba30 – 40

Kaip vyksta dantų plombavimas?

Gydymo metu yra pašalinami pažeisti danties audiniai ir suformuojama ertmė danties atstatymui. Dantys dažniausiai yra plombuojami kompozito (helio) užpildais, kurie labai gerai susiriša su danties audiniais, turi panašias į danties audinių mechanines bei estetines savybes.

Dantų ėduonis (kariesas) – tai viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių lėtinių ligų, sukelta bakterijų ir dietos. Šios ligos pasekmė – tirpstantys ir yrantys danties kalcifikuoti audiniai. Kariesui sukelti reikia keletos veiksnių: angliavandenių, tam tikrų bakterijų ir laiko.

Dantų plombavimas gali būti atliekamas įvairiais atvejais, kai dantis yra pažeistas dėl karieso arba kitų priežasčių.

Kada reikalingas dantų plombavimas?

Karieso gydymas: Dažniausiai dantų plombavimas atliekamas gydant kariesą. Jei kariesas nesunaikino danties audinio pernelyg giliai, gydytojas gali pašalinti pažeistą audinį ir po to užpildyti tuščią ertmę plombine medžiaga.

Dantų įtrūkimai: Jei dantis turi paviršinius įtrūkimus, plombavimas gali būti naudojamas norint sutvarkyti danties struktūrą ir užkirsti kelią bakterijų įsiskverbimui.

Dantų atstatymas po traumų: Po dantų sužeidimų ar traumų gali būti būtina atlikti dantų plombavimą, siekiant atkurti danties estetiką ir funkcionalumą.

Dantų erozija ar abrazyvus nusidėvėjimas: Kai dantis yra pažeidžiamas dėl rūgščių erozijos arba dantų šepetėlių sukeltos abrazyvinio nusidėvėjimo, plombavimas gali būti naudojamas kaip apsauginė priemonė ir danties struktūros atstatymo metodas.

Dantų nudilimas dėl bruksizmo (griežimo) Kai dantys yra nudilę, sužemėję bei trumpi dėl griežimo. Plombuojant dažnu atveju galima atstatyti sužemėjusį sukandimą bei nudilusių dantų funkciją ir estetiką. Esant labai didelio masto pažeidimams, gali tekti pasitelkti dantų protezavimą.

Dantų defektai ar nesandarūs paviršiai: Kai kuriems danties defektams, tokiems kaip pleištiniai kaklelio nelygumai (abfrakcijos) arba įvairios formos pokyčiai, gali būti naudinga atlikti plombavimą dantų jautrumo mažinimo ar estetikos tikslais.

D.U.K. dantų plombavimas

Kiek laiko tarnauja dantų plombos?
Dantų plombos gali išlaikyti savo savybes nuo 5 iki 10 ar net daugiau metų. Kadangi mes kasdien valgome, burnoje yra gausybė bakterijų, nuolat keičiasi burnos ertmės rūgštingumas ir kitos savybės – dantų plombos dėvisi, praranda blizgesį, gali atsirasti pralaidumas ar antrinis ėduonis po plomba, tuomet būtinas plombų keitimas.
Ar plombuotas dantis gali sugesti?

Taip, net ir sugydžius bei užplombavus pažeidimą dantyje, visada gali būti karieso ar kitų priežasčių pažeidžiamas to paties danties kitas paviršius arba atsirasti kariesas po esama plomba.

Ar po plombavimo dantis jaučiasi kitaip?
Po danties plombavimo galimas laikinas jautrumas karštiems ir šaltiems dirgikliams. Danties dydis, forma bei spalva pagal galimybes išlaikomi maksimaliai nepakitę, nes naudojamos aukštos kokybės kompozito plombos, kurių spalva atitinka danties audinius, o gydytojai visuomet stengiasi atkurti buvusią danties anatomiją bei poliruojant suteikti paviršiui reikiamą lygumą bei spindesį.
Ar galima su plomba atstatyti visą išlūžusį dantį?
Taip, tačiau kuo didesnė plomba, tuo mažiau yra likusių savų sveikų danties audinių ir tokiam dančiui padidėja rizika visiškai lūžti ar skilti. Esant tokiems dideliems defektams, rekomenduojamas danties protezavimas dengiant dantį keramikine restauracija – užklotu ar vainikėliu.

Gytis Perveneckas

Gyd. odontologas

Patricija Perveneckienė

Gyd. odontologė

Turite klausimų, susijusių su dantų plombavimu?

Susisiekite su mumis arba atvykite į kliniką ir mes atsakysime į visus rūpimus klausimus!

Apsilankykite

Mūsų komanda visada pasiruošusi Jums padėti.
Jūsų komfortas yra mūsų prioritetas!